Класиране на участниците в четвъртото издание на детско-юношеския конкурс по пеене „Прехвръкна птичка” 2013 г.

К Л А С И Р А Н Е

В четвъртото издание на конкурса по пеене за деца и юноши от българските общности в чужбина  „Прехвръкна птичка” 2013, организиран от Държавна агенция за българите в чужбина, бяха подадени 92 заявки за участие от 15 страни: Испания, Кипър, Словакия, Сърбия, Чехия, Украйна, Молдова, САЩ, Мароко, Нова Зеландия, Великобритания, Австрия, ОАЕ, Кувейт, Германия. Най-активно се включиха българчетата от Украйна с 34 зайвки за участие, Испания с 14, Молдова – 12 и САЩ – 11. Общият брой на децата, участвали в конкурса през тази година е 341, като най-много са от Украйна – 100 и Испания – 92. Заявките за участие от вокални групи са 27, от дуети – 12, от индивидуални изпълнители – 53.     

Жури в състав акад. Христо Недялков –  председател, акад. Любка Рондова и Маргарита Ралчева – членове,  направиха следното класиране:

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ

Финално класиране

Първа награда— Джонатан Костов – 7 г., училище „Св. Иван Рилски”, Палма де Майорка, Испания

Първа награда – Евгения Генова – 9 г., Българско неделно училище „Родолюбие”,  гр. Болград, Украйна

Втора награда – Татяна Щърбулова – 10 г., Народен вокален ансамбъл „Славей” към Городненско СОУ,  Украйна

Втора награда – Димана Коларова – 10 г., Българско неделно училище, Окланд, Нова Зеландия

Трета награда – Анастасия Стеблецка — 8 г., с. Богдановка, Украйна

Трета награда – Анна Мария Куритко — 10 г., Българското училище “Орфей” в Линц, Австрия

Трета награда – Сияна Епитропова – 7 г., Българското училище «Св. Св. Кирил и Методий» в Кувейт, Кувейт

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ

Финално класиране

Гран при – Мария Гайдаржи – 14 г. солистка на Народен вокален ансамбъл „Славей”, Украйна

Първа награда – Моника Азманска – 13 г., Неделно училище „Българче”, Дубай, Обединени арабски емирства

Първа награда – Влада Калева — 14 г.,  Неделно училище „Васил Левски“ гр. Бердянск, Украйна

Първа награда – Мирена Генова 13 г., Българското училище „Родолюбие“ – гр. Валенсия, Испания

Втора награда – Анна Кара – 13 г., Музикална школа гр.Твардица ,Молдова

Втора награда – Наталия Панайотова – 14 г. Българско неделно училище „Родолюбие”,  гр. Болград, Украйна

Втора награда— Марина Димова – 12 г., Музикална школа гр.Твардица, Молдова

Трета награда –Олеся Велева – 13 г., Българско неделно училище „Родолюбие”,  гр. Болград, Украйна

Трета награда – Валерия Пармакли – 11 г., Музикална школа гр.Твардица ,Молдова

Трета награда – Диана Бобикова – 12 г., Музикална школа гр.Твардица ,Молдова

Трета награда – Жана Петкова – 11 г., Съботно-неделно училище „Д-р. Петър Берон”, Ларнака, Кипър

Трета награда – Катерина Трощенко – 13 г., Неделно училище „Васил Левски“ гр. Бердянск, Украйна

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА  ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

Финално класиране

Първа награда – Анна-Моника Георгиева – 18 г., Българско училище към църквата «Свети Димитър», Брамтън, Канада

Първа награда – Алла Айдърова – 17 г., Музикален колеж „Штефан Няге” – филиал Твардица, Молдова

Първа награда— Валерия Козуб – 15 г., Украинско-български регионален многопрофилен лицей, гр. Приморск, Украйна

Втора награда – Ангелина Бужилова – 16 г., Български културно-просветен център „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна

Втора награда –Марина Михайлова – 15 г., Български културно-просветен център „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна

Втора награда – Мария Комарова – 15 г., с. Кулевча, Украйна

Трета награда – Татяна Сьомкова – 15 г., солистка на Народен вокален ансамбъл „Славей” към Городненското СОУ, Украйна

Трета награда – Максим Гайдаржи – 16 г., Музикална школа гр.Твардица, Молдова

ВОКАЛНИ ГРУПИ

Финално класиране

Първа награда – Вокална формация „Приморски лазарици”, Приморск, Украйна

Първа награда  — Народен вокален ансамбъл „Славей”, с. Гордне, Украйна

Първа награда – Хор „Родолюбец”, Теоретичен лицей „Христо Ботев”, с. Валя Пержей, Молдова

Първа награда – Фолклорна група „Славейче” към БСОУ „Христо Ботев”, Братислава, Словакия

Втора награда — Вокална група от ПНБУ „Св. Иван Рилски”,  Мадрид, Испания

Втора награда – Вокална ансамбъл „Мартенички”, към БКПЦ „Аз Буки Веди”, Измаил, Украйна

Втора награда – Фолклорен ансамбъл „Звездици” към БНУ „Родолюбие”, Болград, Украйна

Трета награда – Група за народни песни към БУ „Родолюбие”, Валенсия, Испания

Трета награда – Трио „Лаленце” , с. Богдановка, Украйна

Трета награда – Групов състав „Бесарабски гласчета”, Теоретически лицей „М.И.Тузлов” с.Кирсово Молдова

Трета награда – Вокална група „Лира” към БСОУ „Д-р. Петър Берон” в Прага, Чехия

Трета награда – Група за народно пеене към училище „Св. София”, Чикаго, САЩ

Трета награда – Ученици от 3-ти и 4-ти клас от Българското училище към Посолството на България в Лондон, Великобритания 

ДУЕТИ

Първа награда –Валерия Кара и Мария Попряга, Български културно-просветен център „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна

Втора награда – Дует Влада Калева и Катерина Трощенко, Неделно училище „Васил Левски“ гр. Бердянск, Украйна

Трета награда – Марина Михайлова и Александра Михайлова, Български културно-просветен център „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна

Рассказать:


Комментарии:
  • Disqus
  • Вконтакте