Класиране на участниците в 13-ти конкурс по изобразително изкуство за деца и юноши от българските общности по света «България в моите мечти», тринадесето издание, 2013 г

В тринадесетото издание на Международния конкурс по изобразително изкуство „България в моите мечти” през 2013 г. участие взеха 722 деца и юноши от българските общности в 23 държави: Австрия, Великобритания, Германия, Гърция, Дания, Египет, Италия, Испания, Казахстан, Канада, Кипър, Мароко, Молдова, Нидерландия, ОАЕ – Дубай, Русия, САЩ, Сърбия, РЮА, Украйна, Франция, Чехия и Швейцария. На адреса на ДАБЧ, учредила конкурса, бяха изпратени общо 850 рисунки. Комисия в състав: Румен Статков, председател и Милена Владкова /Национален дворец на децата/ и Коянка Димитрова /Държавна агенция за българите в чужбина/ след като разгледа всички детски творби, направи следното
КЛАСИРАНЕ

Наградата на журито:  Лиза Степанова на 6 години,  ДХШ-Измаил, Украйна

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ
Три първи награди:
— Олег Топал, 10 г., БКПЦ «АЗ Буки Веди», Одеса, Украйна
— Криси Ганчева, 7 г., БУ «Джон Атанасов», Чикаго, САЩ
— Мария Гиздова, 6 г., БНУ «Бачо Киро», Мадрид, Испания

Две втори награди:

— Олимпия Ана Трасборг, 7 г., БПЦ «Иван Вазов», Копенхаген, Дания
— Емил Любенов, 7 г., ПБНУ «Св. Иван Рилски», Хатива, Испания

Четири трети награди:
— Филип Нойзатц, 10 г., Австрийско-българско училище «Св. Св. Кирил и
Методий», Виена, Австрия
— Камелия Добрева, 10 г., БУ «Св. Св. Кирил и Методий», Рим, Италия
— Маргарита Архипова, 6 г., БКПЦ «Аз Буки Веди» — Болград, Украйна
— Михаил Асланидис, 10 г., БНУ «Св. Св. Кирил и Методий» към посолството
на Република  България в Кайро, Египет

Поощрителни награди: 
1. Христина Маркова, 7 г., БУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Отава, Канада
2. Александър Недялков, 7 г., училище „Българче”, Дубай
3. Анджела Делчев, 10 г., Народна библиотека „Детко Петров”, Димитровград, Сърбия
4. Георги Захаров, 8 г., Българско неделно училище към ГК на Р България в Санкт Петербург, Русия
5. Лилия Захарова, 9 г., Българско неделно училище към ГК на Р България в Санкт Петербург, Русия
6. Любомир Василев, 9 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
7. Вадим Константинов, 10 г., с. Българка, Казахстан
8. Лора Василева, 10 г., Австрийско-българско училище «Св. Св. Кирил и Методий», Виена, Австрия

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
Три първи награди:
—    Ралица Маркова, 14 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
—    Ела Дойкова, 13 г., Българско училище в Хамбург, Германия
—    Ирина Тимиенко, 12 г., БНУ „Родолюбие”, Болград, Украйна

Две втори награди:
—    Виктор Гавраилов, 12 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
—    Анастасия Волковинска, 12 г., БНУ „Родолюбие”, Болград, Украйна

Три трети награди:
—    Лора Ганева, 13 г., БУ „Васил Левски”, Саарбрюкен, Германия
—    Ноемин Баклажанска, 13 г., Тараклия, Молдова
—    Валерия Сорич, 11 г., БКПЦ «АЗ Буки Веди», Болград, Украйна

Поощрителни награди:
1.    Иринела Петрова, БУ „Слънчо”, Йоханесбург, РЮА
2.    Виктория Пишманова, 14 г, Българско училище към посолството на Р България в Лондон, Великобритания
3.    Станислава Станчева, 11 г., БНУ „Паисий Хилендарски”, Атина, Гърция
4. Петър Петров, 13 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

Първа награда: Емили Нешева, 15 г., БНУ «Боян Мага», Лондон, Великобритания
Втора награда: Виктор Андреев, 17 г., Тараклия, Молдова
Трета награда: не се присъжда

КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИ ОТ ШКОЛИ  ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
Три първи награди:
— Габриела Пишманова, 5 г., Арт группа при училище «Родолюбие» към БУЦ
«Знание»,  Чикаго, САЩ
— Николай Щерев, 8 г., Арт группа при училище «Родолюбие» към БУЦ
«Знание»,  Чикаго, САЩ
— Кирил Орешкин, 5 г., ДХШ-Измаил, Украйна

Две втори награди: 
—  Йоана Стаменова, 6 г., Арт-студио «Вл. Димитров – Майстора», Чикаго, САЩ
— София Присакан, 8 г., ДХШ-Измаил, Украйна

Три трети награди:
— Валентина Чумак, 12 г., ДХШ-Измаил, Украйна
— Лера Недева, 4 г., ДХШ-Измаил, Украйна
— Аня Бочева, 7 г., ДХШ-Измаил, Украйна

Рассказать:


Комментарии:
  • Disqus
  • Вконтакте